פתרון חלומות – איך תדעו מה מנסה לומר לכם החלום שחלמתם?

פתרון חלומות – איך תדעו מה מנסה לומר לכם החלום שחלמתם?

הם נחשבים לבעלי משמעות עמוקה בתרבויות רבות בעלות מסורות עתיקות וארוכות שנים; החלומות ופתרון חלומות הם שער לתת המודע שלכם, וכדאי להכיר את האופן שבו זה עובד, כי הרבה פעמים הם נושאים עמם מסרים עמוקים שלא תוכלו להגיע אליהם ביום יום שלכם.

ההיסטוריה והפשר מאחורי פתרון חלומות
עוד בתנ"ך אנחנו פוגשים את הכבוד העמוק לחלומות ולפתרון חלומות, והמוכר מכולם הוא כמובן סיפורו של יוסף וחלומותיו – על הפרות השמנות והרזות, והחלום על אחיו. בתרבויות אחרות פתרון חלומות גם הוא מוכר וידוע ככלי מיסטי מדרגה ראשונה. האינדיאנים, תרבויות נוספות בדרום אמריקה ובמזרח ואפילו הפסיכולוגיה המערבית של פרויד – כולם מייחסים חשיבות רבה לחלומות. הרעיון בכל התרבויות והזרמים של פתרון חלומות הוא דומה – מתבססים על מאגר של סמלים ושל פירושיהם, ועל פיהם פותרים את החלום, ביחס לחולם המסוים.

פתרון חלומות על פי הקבלה
על פי הקבלה לכל אחד מן הסמלים המופיעים בחלום יש פשר מסוים, ופעמים רבות הוא נובע ממסורות הנשענות על המסורת היהודית – בין היתר על כתבים כמו הזוהר, מדרשים שונים, פרשנויות של רבנים שונים וכמובן התנ"ך. בתורת הקבלה הסמלים המופיעים בחלום נחשבים לנושאים מסר מממדים אחרים, ועל פי גישות מסוימות ישנם חלומות נבואיים, חלומות המחברים אותנו לממד הנשמה ועוד.

פתרון חלומות על פי הפסיכולוגיה
על פי גישות פסיכולוגיות, אמנם ישנו מאגר של פירושים מקובלים לדימויים ולסמלים המופיעים בחלומות, אך הגישה הרווחת היא שהחלום נועד לסייע לעבד מסרים הנשלחים אל האדם מתת המודע שלו, ועל כן עיקר הפרשנות תיעשה על פי התחושות והרגשות של החולם עצמו ביחס לחלום. כלומר, כאשר אדם מגיע עם חלום, הדבר החשוב ביותר יהיה ההרגשה שלו ביחס לאותו חלום, האסוציאציות שלו לאותם דימויים שהופיעו בחלומו, ולאו דווקא הפירושים ה"מקובלים והידועים מראש".

איך עושים פתרון חלומות?
בכל אחת מן הגישות, הדבר החשוב הוא לקשור את החלום לעולמו של החולם. בין אם הגישה היא שהחלום משמש אך ורק כלי "לאוורור" תכנים מתת המודע ולהתמודדות עמם ובין אם הגישה היא שהחלום מעביר מסרים מעולמות עליונים נשמתיים ואחרים, החולם הוא שצריך לעמוד במרכז. כך, כאשר ניגשים לפתור חלום, יש לברר היכן נמצא החולם בעולמו וכיצד הדימויים הללו מתקשרים לסיטואציות שהוא חווה כעת. בד בבד, יש לראות כיצד המסרים העולים מן החלום מבקשים להדריך את החולם, ולסייע לו לגלות את הפרשנות המתאימה לכך. כלומר, פתרון חלומות נועד להדריך את החולם בדרכו, לתת לו תשובות לדברים המטרידים אותו ולהאיר לו את הדרך הנכונה בעבורו באותה עת. מכאן, אפשר להבין שפתרון חלומות הוא דבר אישי. כלומר, גם אם שני אנשים חלמו חלום בעל סמלים זהים, אצל כל אחד מהם הפרשנות יכולה להיות שונה, בהתאם למקומו בחיים, בהתאם להקשר שבו הופיעו הסמלים, לסיפור שהיה סביבם בחלום, ואפילו לרגשות שלו, לתחושות, לצבעים, לקולות וכדומה – שהופיעו בחלומו.

פתרון חלומות עצמאי
אדם יכול לפרש את חלומו באופן עצמאי, אולם תמיד טוב יותר להיעזר באדם חיצוני המומחה בכך ויכול לעשות סינתזה בין כל המוטיבים שהופיעו בחלום, כמו גם להעניק נקודת מבט חיצונית אובייקטיבית על החלום. עם זאת, אם אתם סקרנים לגבי אפשרויות לפרשנות של סמלים שהופיעו בחלומכם, תוכלו להיעזר במפרש חלומות און ליין או במילון חלומות און ליין, שם אפשר למצוא הצעות לפירושים מקובלים לכל דימוי, על פי גישות של קבלה או גישות פסיכולוגיות. הדימויים במילון מסודרים לפי סדר אותיות האלפבי"ת, והם כוללים גם פרשנויות לשילובי דימויים. כך למשל, היחס להיריון המופיע בהקשר של שמחה יהיה אחד, היחס להיריון המופיע בהקשר של עצב יהיה אחר, וכן לגבי תחילת היריון או היריון מתקדם, היריון ליד מים, במדבר וכדומה.

לסיכום
פתרון חלומות הוא אמנות מורכבת; בסיסה הוא אמנם פרשנות הדימויים המופיעים בחלום, אך עיקרה הוא הסינתזה בין כל הדימויים השונים, ביחס לחולם המסוים, בזמן המסוים בחייו. על כן, כאשר אתם מבקשים לפתור את חלומותיכם ולהפיק מכך את המרב, מומלץ מאוד להיעזר בפותר חלומות מומחה. כיום ישנן אפשרויות לקבל פתרון חלומות און ליין, בטלפון או אפילו בכתב. באופן הפשוט ביותר, תוכלו להרים טלפון למומחה בפתרון חלומות, לספר לו את החלום שלכם – ויחד איתו, בשיחה, להבין מה המסר הרלוונטי ביותר בעבורכם, הטמון בחלום שחלמתם. חלומות מגיעים אלינו בזמן הרגיש ביותר ביממה, בעת השינה, שהוא זמן שבו אנחנו משוחררים מכבלי היום יום ומכבלי המציאות, ואז הנפש והנשמה שלנו חופשיות לנוע בין הממדים ולספר לנו מה הן חוות ומה הן רואות, באמצעות עולם הדימויים והסמלים, התחושות והרגשות – שהוא שפתן.