בחירת שם לילד – שלושה טיפים חשובים

בחירת שם לילד – שלושה טיפים חשובים

איך תבחרו שם לילדכם שזה עתה נולד? האם זה משנה או שאין לשם משמעות מעבר לשאלה אם הוא יפה בעיניכם או לא? מה אומרת על זה הקבלה ומה אומרת על כך הנומרולוגיה? כל המידע והתשובות במאמר שלפניכם, ושלושת הטיפים החשובים שעליכם לדעת.

משמעותה של בחירת שם לילד
על פי הנומרולוגיה, כל אחת מן האותיות היא בעלת ערך מספרי בעל משמעות, וכאשר מחברים את סכום האותיות נוצרת ספרה אחת – שהיא ערכו של השם. ערכו המספרי של השם, כלומר הספרה שאליה הוא שייך, הוא בעצם סך המשמעויות הנוגעות לאותו שם. לדוגמה, לספרה 5 משויכים מאפיינים כאהבת חופש, מילוליות, צורך בביטוי ובגיוון ועוד, ועל כן – אדם הנושא שם שערכו 5, יאופיין במאפיינים הללו של הספרה. לכל ספרה יש המאפיינים החזקים שלה והמאפיינים החלשים יותר שהיא מביאה עמה.

לפיכך, כאשר אנחנו בוחרים שם לילד, חשוב לשים לב שאנחנו מודעים לערכו הספרתי הנומרולוגי של השם. על פי הקבלה, לא זו בלבד שלשם יש ערך ספרתי כולל, אלא שיש משמעות גם לאותיות המרכיבות אותו, לסדר שלהן בשם ולמאפיינים של כל אחת מהן, לאופן שבו הן משתלבות יחד, וכמובן – גם בצירוף עם שם המשפחה. על פי הקבלה, האותיות הן דבר מקודש, שכן באמצעותן ברא הבורא את העולם, הן בעלות כוח ועוצמה. כל אחת מהן משויכת לספירה מסוימת, ליסוד מסוים ואפילו לחודש מסוים בשנה.

טיפ ראשון בבחירת שם לילד
הטיפ הראשון בבחירת שם לילד הוא קודם כול "זכות הראשונים" של האם. כאשר בוחרים שם לתינוק חשוב לדעת שהאם היא זו שמחוברת אל התינוק, מעצם העובדה שהוא גדל ומתפתח בתוך גופה, והאנרגיות שלהם קשורות באופן הדוק זו בזו. על פי הנהוג בקבלה, במהלך ההיריון התינוק מעביר לאם את השם שאותו הוא מבקש, שלו הוא זקוק לגלגול החיים הזה, ולפיכך היא זו שיודעת מה השם המתאים ביותר לתינוק. כלומר, כאשר אם שזה עתה ילדה, או שנמצאת בהיריון, "נדבקת" פתאום לשם מסוים, הדבר אינו מקרי כלל, ובדרך כלל מדובר פשוט בשדר שהתינוק מעביר לה. כלומר, הטיפ הראשון כאשר באים להתייעץ בכל הנוגע לבחירת שם לתינוק הוא שהאם תבוא עם שמות שהיא "קיבלה", עם השמות שבאופן אינטואיטיבי-נשמתי מהדהדים בה יותר מכול.

טיפ שני בבחירת שם לילד
טיפ שני בבחירת שם לילד הוא התאמת השם לשם המשפחה ולתאריך הלידה של התינוק. כאשר האם מגיעה עם כמה אפשרויות, בודקים כל אחת מהן ביחס לסיכום הנומרולוגי של תאריך הלידה של התינוק וכן יחד עם הסיכום הנומרולוגי של שם המשפחה שלו. החישוב מורכב ומסובך מכדי להסבירו כאן, והוא עבודתם של מקצוענים בתחום, אבל חשוב לדעת שגם אם השם הפרטי נשמע לכם מושלם, הוא צריך להתאים לשם המשפחה ולהתאזן איתו, וכך גם עם תאריך הלידה. המטרה היא שיחד, כל אלה ייתנו לילד את התנאים המיטביים לתפקוד בחיים האלה, לצמיחה, להתפתחות ולעשייה טובה. כל הנתונים צריכים לתמוך אלה באלה, ולתת לילד כמה שיותר "מתנות" מלכתחילה, כמה שיותר איזון וכמה שיותר חזקות המשלימות אלה את אלה. לאור זאת, כאשר מגיעים עם כמה אפשרויות "נכונות" מבחינת האם, בודקים כל אחת מהן ביחס לכל הנתונים שהוזכרו, ומוצאים את המתאימה ביותר מתוכן.

טיפ שלישי בבחירת שם לילד
אם להיכנס רק מעט מעט אל תוך אמנות הרכבת השם ובחירתו, הטיפ השלישי אומר שעדיף שבשם יהיו לא פחות מארבע אותיות, ועדיף שיהיה בו יחס מאוזן בין עיצורים ובין תנועות (התנועות הן אותיות אהו"י והעיצורים הם כל השאר – האותיות הנשמעות כפי שהן). נוסף על כך, עדיף שלא ייווצר מצב שבו האות הפותחת את השם גבוהה בערכה המספרי מזו שמגיעה אחריה, אלא ללכת לפי "סדר עולה". כך למשל לא כדאי לתת שם המתחיל באות מ' ולאחריה האות י', אלא להפך – שם המתחיל באות י' נניח, ולאחריה האות מ', שגבוהה ממנה בערכה המספרי (כמו גם בסדר הופעתה באלפבי"ת העברי).

לסיכום
בחירת שם לילד היא אמנות מורכבת, המכילה פרטים רבים ושונים. בבואכם לבחור שם לילדכם שזה עתה נולד כדאי לזכור שהאם היא זו שצריכה לתת את האופציות לשם, שהבחירה הסופית נעשית בהתאם לנתונים הנוספים של הילד – שהם תאריך הלידה שלו ושם המשפחה שלו, ושמומלץ מראש שלשם יהיו יותר מארבע אותיות – ורצוי, מספר מאוזן של עיצורים ושל תנועות. מתוך כל אלה, הטיפ האחרון (רביעי, נוסף) שנוכל לתת לכם, הוא להתייעץ עם בעל מקצוע שזו מומחיותו – נומרולוג או מומחה קבלה לשמות, ולתת לו לעשות את כל החישובים הנכונים וההתאמות, כך שילדכם יקבל את מלוא התמיכה להצליח בחיים האלה.